• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Vergi Hataları ve Sonuçları

Vergi Hataları ve Sonuçları

Türk Vergi Hukukunda

Vergi Hataları ve Sonuçları

  • Fiyatı 47,50 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Vergi Hukuku
Hata üzerinden vergi alınmaması prensibi gereği, mükellefin başvurusu ile veya vergi idaresince tespit edilen vergi hatalarının düzeltilmesi gereklidir. Vergi hatalarının düzeltilmesi sadece 213 sayılı Vergi Usul Kanunu’nun vergi hatalarının düzeltilmesine ilişkin 116’ıncı ve devamı maddelerinin içeriği itibariyle yalnızca vergi ve vergiye bağlı olarak kesilen cezaları kapsamaktadır.
Türk Vergi Hukukunda mükellef aleyhine ortaya çıkan vergi hatalarının düzeltilmesine karşı mükelleflere idari ve yargısal haklar tanınmıştır. Bu haklar ile mükellef ödeyeceği vergi cezalarının daha azını ödeme veya tümünü ödememe imkânları elde edebilecektir. Vergi hataları vergi idaresinin vergiyi doğru miktarda tahsiline engel teşkil ederken, mükellefler açısından zaman, emek ve para kaybına yol açmaktadır. Çalışmada vergi mükelleflerini temsilen muhasebe meslek mensuplarının ve vergi idaresi personelinin vergi hataları ve vergi uygulamalarına ilişkin görüşlerini tespit etmek amacıyla İzmir ilinde anket yapılmış ve bunların sonuçları analiz edilmiştir.
Türk Vergi Hukukunda Vergi Hataları ve Sonuçları başlıklı bu çalışma, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Doktora Programında doktora tezi olarak hazırlanmış ve 18 Ocak 2012 tarihinde savunularak kabul edilmiştir. Çalışma yayına hazırlanmadan önce geçen süreçteki kanuni düzenlemeler dikkate alınarak gözden geçirilmiş ve 15. 06. 2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 6322 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun çerçevesinde güncelleştirilmiştir.

Barkod : 9786051460246

Yayın Tarihi : 2012 Kasım

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 263

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?