• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

360 Derece Polis Liderliği ve Liderlik Eğitimi

360 Derece Polis Liderliği ve Liderlik Eğitimi

360 Derece Polis Liderliği ve Liderlik Eğitimi

İdeal Liderlik Özellikleri ve Eğitiminin Her Rütbeden Polisin Gözüyle Değerlendirildiği Bir Alan Araştırması

  • Fiyatı 35,00 ₺
Bu çalışma önemlidir, çünkü:
Polis liderliği ve liderlik eğitimi konularında yeterli bilimsel araştırmalar bulunmamaktadır. Bu çalışma her rütbeden personelle yüz yüze görüşme tekniğiyle ve anket tekniğiyle verilerin toplandığı ve bu verilerin istatistiki analizlerine dayanılarak sonuçların çıkarıldığı ampirik bilimsel bir çalışma olarak literatürdeki bu boşluğu doldurmak adına önemli bir katkı olmuştur.
Bu çalışma polis liderliğini 360 derce incelemiştir. Bir diğer ifadeyle, tek yanlı bir bakış açısı ile değil polis liderliği çok yönlü bir bakış açısı ile ele alınmıştır. Tespit edilen polis liderliği özellikleri 360 derecelik bir bakış açısıyla her rütbeden Polis Teşkilatı çalışanın görüşünü yansıttığından bulguların güvenilir ve geçerli olduğu varsayılmaktadır.
Bu çalışma polis liderlerinde bulunması gereken özellikleri önem sırasına göre belirlemiştir. Dolayısı ile bir polis lideri öncelikli olarak hangi liderlik özelliğini kazanması ve kullanması gerektiğine kolaylıkla karar verebilir.
Bu çalışma polis liderlerinde bulunması gereken liderlik özelliklerini detaylı olarak ve yol gösterici şekilde ortaya koymuştur. Her bir polis lideri özelliğinin sebepleri ve sonuçları ortaya konmuş, gerekçeleri anlatılmış, orta ve üst kademe liderler açısından bu özelliğin farklılığı ifade edilmiş ve bu konu ile ilgili farklı rütbelerdeki personelin beklentileri ortaya konmuştur.
Bu çalışma polis liderinin eğitimlerini analiz edip değerlendirmiştir. Polis Teşkilatı, orta ve üst kademe yöneticilerini yetiştirmek ve onları bir üst kademedeki görevlerine hazırlamak amacı ile sürekli eğitmektedir. Ancak, bu eğitimlerin bilimsel değerlendirmeleri çoğu zaman yapılmamaktadır. Bu çalışmada bu programalar, program kalitesinin belirlenmesi, programların hedeflere ve amaçlara hitap edip etmediğinin saptanması, gelişim alanlarının tanımlanması amacıyla değerlendirilmiştir. Çalışmanın bulguları bu eğitimlerin etkililiğinin artırılması için kullanılacak bir araç olma özelliğini taşımaktadır.
Son olarak, bu çalışma ideal bir polis lideri eğitiminin şartlarını da belirlemeye çalışmıştır. Bu araştırmanın bulguları kullanılarak orta ve üst düzey polis yöneticileri için daha uygun ve etkin eğitim programları hazırlamak mümkün olabilecektir.

Barkod : 9786055263546

Yayın Tarihi : 2012 Temmuz

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 270

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?