• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Hizmet Borçlanması ve Birleştirilmesi Rehberi

Hizmet Borçlanması ve Birleştirilmesi Rehberi

Sosyal Güvenlik Reformuyla Birlikte Tüm Yönleriyle

Hizmet Borçlanması ve Birleştirilmesi Rehberi

33,00 ₺ 20,00 ₺
Emeklilik; kadın-erkek, çalışan-çalışmayan toplumu oluşturan her ferdin çalışamayacak durum ve yaşa geldiğinde en büyük arzusu ve beklentisidir. Bu bağlamda sosyal güvenlik sisteminde borçlanma ve değişik kurumlara ve statülerde geçen çalışmaların birleştirilmesi, emeklilik arzuna ulaşmada hayati öneme haiz bulunmaktadır.
Gerek çalışma hayatında gerekse halen Tercüman Gazetesindeki -Çalışma Günlüğü- köşeme en çok yöneltilen soruların başında sosyal güvenlik borçlanması ve hizmet birleştirilmesi konuları olmuştur. Özelikle Sosyal güvenlik reformu ile birlikte SSK, Bağkur ve Emekli Sandığının Sosyal Güvenlik Kurumuna devredilerek tüzel kişiliklerinin sona ermesi ile mevzuatta yapılan köklü değişiklikler neticesinde bu konular daha da önem kazanmıştır.
Her zaman olduğu gibi başta gelen görevimin eğitim ve rehberlik olduğu bilincinden hareketle güncel hiçbir kitabın bulunmadığı -Sosyal Güvenlik Uygulamasında Hizmet Borçlanması ve Birleştirilmesi- konularında bu eser ilk rehber kitap olma özeliğini taşımaktadır.
SSKlı, Bağkurlu ve Emekli Sandığına tabi çalışanlar ile diğer tüm kişileri ilgilendiren bu eser, Sosyal güvenlik reformu ile değişen sosyal güvenlik mevzuatı doğrultusunda, örnekli-açıklamalı, form-belge örnekleri ile yargı kararları doğrultusunda hazırlanmıştır. Özelikle akademisyen ve diğer araştırmacı ile öğrenciler de göz önünde bulundurularak bu kişilerin geçmiş uygulamalarla karşılaştırma yapmaları ile yargı kararlarının seyri hakkında fikir vermek amacıyla önemli gördüğümüz Anayasa Mahkemesi kararları, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kararları ile diğer yargı kararlarına da bu eserde yer verilmiştir.
Yurtdışında Geçen Sürelerin Borçlanması
Askerlik Borçlanması
Kadınların Doğum Borçlanması
SSK-BağKur-Emekli Sandığı Hizmetlerinin Birleştirilmesi
Emniyet Mensupların Borçlanması
Grev ve Lokavtta Geçen Sürelerin Borçlanması
Doktorların Borçlanması
Avukatların Borçlanması
Öğretim Görevlilerinin Borçlanması
Aylıksız İzin Sürelerinin Borçlanması
Grev ve Lokavtta Geçen Sürelerin Borçlanılması
Tutuklu ve Hükümlülükte Geçen Sürelerin Borçlanılması. .

Kitabın basım ve yayımını titizlikle gerçekleştiren başta Hakan KARAASLAN ve Adalet Yayınevi Genel Koordinatörü Tevfik SARISOY, olmak üzere, Bilgin TEREN, İlknur ÖZKAL ve diğer Adalet Yayınevi çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.

Barkod : 9786055633370

Yayın Tarihi : 2010 Ocak

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 364

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?