• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Stratejik Yönetim

Stratejik Yönetim

Kamu Kurumlarında

Stratejik Yönetim

  • Fiyatı 33,00 ₺
Her alanda hızlı değişimin yaşandığı dünyada, bu değişimlere paralel olarak vatandaşların ihtiyaçları, dolayısıyla kamu kurumlarından beklenti ve talepleri değişmektedir. Kamu kurumları, değişime uyum sağlama yönünde stratejik yönetim sistemini uygulamaya başlamışlardır.
Stratejik yönetim, kurum ve çevresinin analizine dayanması, geleceğe yönelik olması, şeffaflık, hesap verebilirlik, etkinlik ve verimlilik gibi özelliklerinden ötürü özel sektörde başarılı olmuştur. Stratejik yönetim sistemi, kamu kurumlarının da performansını artıracağı düşüncesiyle uygulanmaya başlamıştır.
Kitabımızda; stratejik yönetim sisteminin kavramsal çerçevesi ile birlikte, gelişimi, özellikleri, süreci, uygulamada karşılaşılan güçlükler ve faydaları ele alınmakta, dünyadaki uygulamalardan (Amerika, İngiltere ve Yeni Zelanda) örnekler verilerek, Türkiye’de İçişleri Bakanlığı örneğinde, stratejik yönetim uygulamaları incelenmektedir. Kitap, Polis Akademisi Başkanlığı, Güvenlik Bilimleri Enstitüsünde, İçişleri Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığında Stratejik Yönetim Dairesi Başkanı Muhammet KIRILMAZ’ın -Kamu Kurumlarında Stratejik Yönetim: İçişleri Bakanlığı Örneği- adlı doktora tezinden uyarlanarak hazırlanmıştır.
Konulara sadece akademik bir bakış açısıyla değil, aynı zamanda yönetici gözüyle yaklaşılması, bunun neticesi olarak sistemlerin uygulamaya dönük yönlerinin de ön plana çıkarılması, kitaba ayrı bir zenginlik katmaktadır. Kitap bu yönüyle, bu alanda çalışma yapan teorisyenler için referans, uygulayıcılar için de bir rehber olabilecektir.

Barkod : 9786051461427

Yayın Tarihi : 2013 Mayıs

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 302

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?