• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

İstısna (Eser) Sözleşmesi

İstısna (Eser) Sözleşmesi

İstısna (Eser) Sözleşmesi

53,00 ₺ 45,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Borçlar Hukuku
Günlük yaşantımızda, satış sözleşmesinden sonra, farkına varmadan, en çok yaptığımız sözleşmelerden biri de, hiç şüphesiz, eser -istısna- sözleşmesidir.
Eser -istısna- sözleşmesi; ayakkabı tamirinden, berberde traş olmaktan, su musluğundaki veya elektrik düğmesindeki arızanın giderilmesinden, terziye giysi diktirmekten, kirlenen giysimizi kuru temizlemeye vermekten, ev ve işyeri temizliği yaptırmaktan, aracımızı yıkatmaktan veya bakım için servise bırakmaktan, diş ve organ protezi ile estetik ameliyattan, bina, yol, liman, havaalanı ve baraj inşaatına kadar, küçükten büyüğe, akla gelebilecek tüm yapım işlerini kapsayan çok geniş bir sözleşmedir.
Eser sözleşmesi ile ilgili olarak ilk derece mahkemelerinin verdikleri kararların temyizen inceleme yeri, Yargıtay 15. Hukuk Dairesi dir. Daireye gelen dosyalardan önemli bir kısmının bozulması, beni bu kitabı yazmaya zorlamıştır.
Kitabın nüvesini, Daire deki görevim sırasında bazı kamu kurumu hukukçularına, anılan sözleşme ile ilgili, zaman zaman verdiğim derslerin notları oluşturmaktadır.
Konu, dokuz bölüm halinde ele alınmış ve deyim yerindeyse; sözleşmenin, doğumundan ölümüne kadar olan tüm yaşamı, sıra takip edilerek, siz değerli okurlara sunulmaya çalışılmış ve daha iyi anlaşılabilmesi için de, zorunlu olarak, bazı tekrarlar yapılmıştır.
Konular, Yüksek Daire nin, geçerliliğini ve güncelliğini koruyan içtihatları ile de desteklenmiştir.

Barkod : 9786054378432

Yayın Tarihi : 2010 Haziran

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 600

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?