• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Genel Sağlık Sigortası Rehberi

Genel Sağlık Sigortası Rehberi

Uygulamalı

Genel Sağlık Sigortası Rehberi

75,00 ₺ 50,00 ₺
Açıklamalı - Örnekli - Sözlüklü
Form-Dilekçe ve Belge Örnekleriyle

Özel-Resmi Tüm Hastane ve Sağlık Hizmeti Sunucuları, Eczane-Medikal-Optik İşyerleri-Ecza Depoları, Rehabilitasyon Merkezleri ve Diğer Bütün Sağlık Kuruluşları için
İşveren-İşçi-Memur-Sözleşmeli-Çiftçi-İşsiz-Yabancı-Göçmen-Yeşil Kartlı ve Diğer Tüm Vatandaşlar ile Tüm İşyerleri için

Alanında ilk ve tek rehber eser olarak 2008 yılında -Genel Sağlık Sigortası Uygulama Rehberi- adı altında siz değerli okuyucuların hizmetine sunulan bu kitaba inanılmaz teveccuh olmuş ve çok kısa sürede tükenmiştir. Okuyucuların sabırsızlıkla 2. Baskı yönündeki istek ve telkinlerine karşın genel sağlık sigortasına ilişkin önemli değişiklerin ve alt mevzuatın yapılması ve uygulamaların yerli yerine oturması özelikle beklenmiştir. sağlık hizmeti sunucularında gelen olumlu-olumsuz eleştiri, öneri ve istekler de göz önünde bulundurularak bu eserin 2. Baskısı sil baştan yeniden bir nakkaş maharetiyle örnekli açıklamalı ve kolay anlaşılır bir şekilde dizayn edilmiştir. Bu bağlamda -Uygulamalı Genel Sağlık Sigortası Rehberi- isimli bu eser -4 bölümden- -15 bölüme çıkarılmıştır.
Kitabın İlk Bölümünde; okuyucuların kavramlara takılmaması ve kitabı daha iyi anlamaları için öncelikle genel kavramlar ile genel sağlık sigortasına ilişkin temel kavramlara, akabinde İkinci Bölümde, çok sayıda genel müdürlük ve birimin yer aldığı devasa yeni sosyal güvenlik teşkilatında genel sağlık işlemlerinin daha süratli ve kolay ulaşılıp yapılması için SGK teşkilatında genel sağlık sigortasının yerine, 3. Bölümde özelikle akademisyen ve araştırmacılara kolaylık sağlamak amacıyla SGK sağlık harcamalarına ilişkin istatistiki bilgilere, 4. Bölümde genel sağlık sigortasının denetim işlemlerine, 5. Bölümde Bölümde genel sağlık sigortasının kapsamına, 6. Bölümde genel sağlık sigortası prim işlemlerine, 7. Bölümde hastanelerin puanlandırılması ve ilave ücret alınmasının usul ve esaslarına, 8. Bölümde Emekli Sandığı Kanununa tabi çalışmış olan memurların değişen sağlık işlemlerine, 9. Bölümde sağlık hizmeti sunucularının basamaklandırılması, yükümlülük ve işlemlerine 10. Bölümde genel sağlık sigortası uygulamasında tedavi hizmetleri, temini ve ödeme esaslarına, 11. Bölümde ilaç işlemlerine, 12. Bölümde gündelik ve refakatçi giderlerine, 13. Bölümde genel sağlık sigortası uygulamasında tıbbi malzemelere ilişkin usül ve esaslarına 14. Bölümde sağlık raporlarının düzenlenmesi ve faturalama işlemlerine, 15. Bölümde SGK nın Genel Sağlık Sigortası MEDULA WEB Servisleri Kullanım Kılavuzuna ve Son bölümde ise genel sağlık sigortası uygulamasında gerekli sözleşme, zeyilname, kanun, yönetmelik ve SUT 2010 nın ilgili hükümlerine ayrıca uygulamada lazım olacak form ve belge örneklerine yer verilmiştir.
Katkılarından dolayı değerli meslektaşım ve İzmir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Genel Sağlık Sigortası işlemlerinden sorumlu Yılmaz TOPCUK a, kitabın basım ve yayımını titizlikle gerçekleştiren başta Hakan KARAASLAN ve Adalet Yayınevi Genel Koordinatörü Tevfik SARISOY a, kitabın dizgisini yapan Hülya Çam a, kapak tasarımı için İlknur Özkal a ve Adalet Yayınevinin diğer tüm çalışanlarına, şükranlarımı sunuyorum.

Barkod : 9786054378418

Yayın Tarihi : 2010 Haziran

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 1072

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?