• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Banka Hukukunda Sözleşmeler Uyuşmazlıklar Hukuki Sorumluluk

Banka Hukukunda Sözleşmeler Uyuşmazlıklar Hukuki Sorumluluk

Banka Hukukunda Sözleşmeler Uyuşmazlıklar Hukuki Sorumluluk

145,00 ₺ 123,00 ₺
Bankalar, günümüzde sosyal hayatımızın vazgeçilmez kurumlarından birisi haline gelmiş olup; bugün için bankalarla ilişkisi olmayan kişi yok gibidir. Kişiler, kredi, mevduat, kiralık kasa, çek karnesi, teminat mektubu, akreditif, menkul alım satımı gibi nedenlerle, bankalarla ilişki halinde bulunabilecekleri gibi; devletin verdiği tarım destekleme primini, maaşını, tazminatını almak, bir yere para havale etmek, gelen havaleyi almak, bankamatik, banka kredi kartını kullanmak ve daha birçok nedenlerle bankalarla ilişki içinde bulunabilirler. Bu ilişkiye bazen de; kefalet, rehin, ipotek gibi nedenlerle üçüncü kişiler de dolaylı olarak katılabilmektedirler. Tüm bu ilişkilerin doğal sonucu olarak; ilişkinin tarafları arasında sözleşmeden veya sözleşme dışı ilişkiden (haksız fiil gibi) uyuşmazlıklar doğabilmektedir.
Bu uyuşmazlıklar; yapılan işlemin kanuna aykırı olduğu, sözleşmenin usulüne uygun kurulmadığı, yanlış yorumlandığı, sözleşmedeki imzanın kendilerine ait olmadığı, yapılan işlemin iradeyi fesada uğratan nedenlerle geçersiz olduğu, zamanaşımı süresinin dolduğu, faizin yanlış hesaplandığı, temerrüdün oluşmadığı gibi birçok nedenlerden kaynaklanabilmektedir.
Kitabımızda; banka işlem ve sözleşmeleri ile, bunlardan kaynaklanan bazı uyuşmazlıkları, bu uyuşmazlıklardan kaynaklanan hukuki sorumluluğu ve yargılama usulüne ilişkin konuları incelemeye çalıştık.
Kitabımızın, yalnız banka hukukuyla ilgilenenler için değil, tüm hukukçular için yararlı olacağını umuyorum. Kitabın yayınında emekleri geçen Adalet Yayınevi çalışanlarına, Genel Koordinatör Tevfik Sarısoy ve yayınevi sahibi Sn. Hakan Karaarslan’a teşekkür ederim.

Barkod : 9786055473495

Yayın Tarihi : 2011 Mart

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 1472

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?