• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

E-Dönüşüm Sürecinde İdari İşlemler

E-Dönüşüm Sürecinde İdari İşlemler

E-Dönüşüm Sürecinde İdari İşlemler

(Elektronik İdari İşlemler)

  • Fiyatı 38,00 ₺
Elektronik iletişim ve araçları toplumsal yaşamın her alanında kullanılır hale gelmiştir. İdare de bu gelişimden kaçamazdı ve kaçamadı. Günümüzde birçok idari iş elektronik ortamda, elektronik iletişim araçlarıyla gerçekleştirilmektedir. Bilişim araçları kullanabilmek, gelişmişlik kriterleri arasına girmiştir. Türkiye de bu gelişime ayak uydurarak bir e-dönüşüm projesi yürütmektedir. E-dönüşümün bir parçası da, elektronik iletişimin idari yapı içerisinde kullanılmasıdır.
Elektronik iletişim, hukuk, sosyoloji, psikoloji, iktisat, mühendislik, matematik, uluslararası ilişkiler, edebiyat, politika gibi oldukça fazla disiplini ilgilendiren interdisipliner bir alandır. Konunun geniş bir alanı kapsaması birçok problemin tek bir disiplin tarafından çözülememesi sonucunu doğurmaktadır. Fakat her disiplin alanı, kendi değerleri çerçevesinde konuya el atmaya başlamış ve yavaş yavaş ortaya önemli çalışmalar çıkmıştır. Fakat ne yazık ki idare hukuku alanında yeterli araştırmalar yapıldığını söyleyemeyiz. Bu eser, alanındaki ilk çalışmalar arasında sayılabilir. Bundan dolayı anlatım zorlukları, konu dağınıklığı söz konusu olabilir. Şüphesiz gözden kaçırdığımız, değinmediğimiz konu ve noktalar olacaktır. Eleştiri ve önerilerinizle ileriki basılarda eksiklikleri tamamlamak ümidindeyim.
Bu çalışmanın yapılmasındaki amaç, elektronik iletişim ile idare hukuku ilişkisini kurcalamak, gelişmeleri ve sorunları ele alarak alana, konuya ilgi duyanlara azda olsa bir katkı yapmaktır. Çalışmamız bu alana ufak bir katkı olarak değerlendirilmelidir. Elimizden geldiğince konuya ilgi duyanlara bir kapı aralamaya çalıştık. Bu açıdan çalışmamız gelecek çalışmalara bir zemin teşkil ederse kendimizi bahtiyar sayacağız.

Barkod : 9786054378289

Yayın Tarihi : 2010 Nisan

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 336

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?