• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Türk Borçlar Kanunu

Türk Borçlar Kanunu

Gerekçeli - Karşılaştırmalı - İndeksli

Türk Borçlar Kanunu

ve TBK'nın Yürürlüğü ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun

35,00 ₺ 29,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Borçlar Hukuku
Madde Gerekçeleri
Genel Gerekçeler
Karşılaştırma Tablosu
Eski ve Yeni Borçlar Kanunu Metinleri
İndeks

Son yıllarda ülkemizde hızlı bir değişim yaşanıyor. Toplumsal yaşamdaki bu hızlı değişim ve gelişime paralel olarak, temel kanunlarda da değişiklikler yapılmakta. İlk olarak bundan altı yıl önce ceza adalet sistemi tamamıyla değişti. Şimdi de bu değişim hukuk alanındaki kanunlarda yaşanmakta. Bu kapsamda Türk Borçlar Kanunu 11. 01. 2011 ve bu Ka-nun’un Yürürlüğü ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun 12. 01. 2011 tarihinde kabul edil-miş bulunmakta. TBMM Genel Kurulunda verilen bir önerge ile her iki Kanunun da 01. 07. 2012 tarihinde, yani kabullerinden yaklaşık bir buçuk yıl sonra yürürlüğe gireceği kabul olunmuş, bu süreç içinde her iki Kanun’un uygulamaya hazırlanması ve toplumun mevzu-ata uyumunun sağlanması amaçlanmıştır.
Biz de, toplumsal yaşamı düzenleyen Türk Borçlar Kanunu ile Türk Borçlar Kanununun Yürürlüğü ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun’u en kullanışlı hale getirerek, okuyucunun yararlanmasına sunmayı bir görev saydık. Bu nedenle öncelikle, her iki Kanun açısından hayati derecede önemli olan Kanun metinlerini Resmi Gazete’den alarak ve orada olduğu şekilde kitabımıza koyduk. Hemen yanına, eski Borçlar Kanunu olan 818 sayılı Yasa’nın bu maddenin karşılığı olan maddesine yer verdik. Bu iki metni, kullanımda kolaylığı sağ-lamak açısından alt alta değil de, tablo yaparak pencere halinde vermeyi daha uygun bulduk. Daha sonra Bu Kanunların anlaşılmasını sağlamak için kaleme alınan ve yapılan değişikliklerin yasal alt yapısını oluşturan Hükümet ve Komisyon Gerekçelerine yer verdik. . Madde ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nda değişiklik olmuş ise, değişikliğin önergesi ve önergenin gerekçesini de ekledik.
Kanun metnini ihtiva eden kitaplarda, kavram indeksinin olmamasının büyük eksiklik olduğu pek çok hukukçu tarafından dile getirildiğinden her iki Kanun açısından ayrıntılı ve tüm maddeleri kapsayan kavram indeksi hazırladık
Böylece, bizlerin ve sizlerin büyük oranda yararlanacaklarını umduğumuz bir kitap ortaya çıktı.
Elinizdeki kitap yalnızca bir kanun metni gibi görünse de, uzun çalışmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Bu süreçte bana yardımlarını esirgemeyen ve kendilerine fedâkarlık düşen eşim Ahmet Kaya ve kitabın her aşamasında benimle birlikte bizzat çalışan çocuklarım Ali Burak Kaya ve Ece Kaya ile Ebru Hastürk Kurt’a, kitabın dizgisini gerçekleştiren Bilgin Teren ile yayınını gerçekleştiren Adalet Yayınevi sahibi Hakan Karaaslan ile genel koor-dinatör Tevfik Sarısoy’a teşekkür ederim.
Uygulamacıya yararlı olması dileğiyle, saygılar sunarım.

Barkod : 9786055473945

Yayın Tarihi : 2011 Şubat

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 832

Ebat : 13,5x19,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?