• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

İş Kazası ve Meslek Hastalığında Hukuki ve Cezai Sorumluluk

İş Kazası ve Meslek Hastalığında Hukuki ve Cezai Sorumluluk

İş Kazası ve Meslek Hastalığında Hukuki ve Cezai Sorumluluk

Maddi ve Manevi Tazminat Davaları Ceza Davaları

  • Fiyatı 270,00 ₺

Kitabı hazırlarken, teorik bilgiler ile uygulamada sıkça ihtiyaç duyulan bilgileri  birleştirerek kendine özgü bir bilimsel eser oluşturmayı amaç edinmiştim. Bu amaç doğrultusunda oluşturduğum eserin ikinci baskısı tükenmiştir. Talep olması nedeniyle “İş Kazası ve Meslek Hastalığında Hukuki ve Cezai Sorumluluk” adlı kitabımızın üçüncü baskısını sunmaktan mutluluk duyuyorum.

Kitabın ikinci baskısından sonra içtihatlarda değişiklikler olmuştur. Bedensel zararlarda zamanaşımının başlangıcı için zararın para ile ölçülebilir şekilde belirlenmesi gerektiği yönünde bugüne kadar savunduğumuz görüş Yargıtay tarafından kabul edilmiştir. Bizim görüşümüze uygun olarak verilen 16.03.2016 tarihli Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kararı kitapta işlenmiştir.

Mevzuattaki değişikliklerden özellikle 26.04.2016 tarihinde yayınlanan 6704 sayılı Kanun ile getirilen değişiklikten sonra trafik iş kazalarında dava açılmadan önce Zarar görenin, zorunlu mali sorumluluk sigortasına yazılı başvuruda bulunulması gerekecektir. Buna ilişkin ayrıntılar işlenmiş ve uygulamadaki yansımaları üzerinde durulmuştur.

Uygulanmaya başlanan istinaf yolu da iş mahkemeleri yönünden incelenmiştir. Özellikle 24.11.2016 tarihli ve 6763 sayılı Kanun ile istinaf ve temyize ilişkin değişikliklerde işlenmiştir.

Yargıtay’ın yeni görüşlerinin okuyucuya aktarılması bakımından yeni emsal kararlar da ilgili konuların arkasına özetlerle eklenmiştir.

Kitabın hazırlanmasında eksik ve hatalarımız olabilir. Konunun gelişmesine katkıda bulunmak açısından eleştiri, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki elektronik posta adresime gönderebilirseniz sevinirim.

Üçüncü baskının da tüm ilgililere yararlı olması dileğiyle kitapta emeği geçen herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Şubat 2017, Ankara

Av. Dr. Sami NARTER

[email protected]


Barkod : 9786053001614

Yayın Tarihi : 2017 Mart

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 3

Sayfa Sayısı : 1370

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?