• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Mali Hukuk Alanında Güncel Konu ve Gelişmeler

Mali Hukuk Alanında Güncel Konu ve Gelişmeler

Mali Hukuk Alanında Güncel Konu ve Gelişmeler

  • Fiyatı 88,00 ₺

Resmi olarak duyurulduğu kadarıyla 2019 yılının son günlerinden başlayan ve bilahare Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Covid-19 salgınının, dünya ekonomileri üzerinde olduğu gibi Türkiye ekonomisi üzerinde de ciddi etkileri olmuştur.

Bir yandan daralan talep koşullarına bağlı olarak üretim arzında yaşanan yavaşlamalar, salgınla bağlantılı sektörlerde önemli ölçüde kayıplara neden olurken, diğer yandan ülkelerin salgının etkisini kırmak adına yaptıkları içe kapanma ve dış dünya ile bağlantıları askıya alma yönelimleri, etkisi belki de uzun vadeye yayılı geniş bir restorasyon dönemine girildiğini gözler önüne sermektedir.

Bu süreçte ülkelerin özellikle, OECD tarafından yayımlanan raporlarda da dikkat çekildiği üzere, vergi idareleri, vergi mükelleflerini bir bütün olarak desteklemek için önlemler almakta ve yükleri azaltmaya odaklanmaktadır.

Türkiye örneğinde vergi mükellefleri için, küresel salgından ve bu kapsamda alınan tedbirlerden doğrudan etkilenen mükelleflerin vergi ödevlerinin yerine getirilmesi bakımından mücbir sebep ilan edilerek vergi beyanı ve ödeme süreleri uzatılmıştır.

Bu çalışmada, bir yandan pandeminin kamusal yükümlülüklere ve kamu ihalelerinin sürdürülebilirliğine olan etkisi incelenmiş ve analiz edilmiştir. Diğer yanda süreç içinde alınan mali ve ekonomik tedbirler, fiziksel temasın azaldığı sanal temasın arttığı ve yoğunlaşmanın yaşandığı ekonominin dijitalleşme maratonu, yeni finansman modelleri ve İslami sigortacılık, kamu sektöründe mali raporlama ve istihdam politikaları ile yeni nesil bağımsız denetim metodolojisi ele alınmış ve değerlendirilmiştir.

Barkod : 9786257277617

Yayın Tarihi : 2020 Aralık

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 368

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?