• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Sağlık Hukukuna Giriş

Sağlık Hukukuna Giriş

Sağlık Hukukuna Giriş

101,00 ₺ 86,00 ₺

Sağlık Hukuku alanı hukukî anlamda çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Tıpkı idare hukuku gibi pek çok kanun ve yasadan oluşmaktadır. Bütün bunların bir araya getirilmesi oldukça emek isteyen bir iştir. Diğer yandan yazılan kitabın aynı zamanda okunur bir içeriğe sahip olması da gerekir. Bu nedenle de titiz bir çalışmayı gerektirir.

Yasaların anlaşılmaz, ağdalı ve çetrefilli yazılmış dili insanları okumaktan uzaklaştırmakta ve hukuku da sıkıcı bir hale getirmektedir. Hâlbuki hukuk hükümleri anlaşılır hale geldiğinde ve anlaşıldığında oldukça zevkli bir alandır.

Elinizdeki bulunan Sağlık Hukukuna Giriş kitabı; sağlık hukuk temel bilgiler kitabımda yer alan konuların genişletilmiş halidir. Mevzuatın önemli bir kısmını içermekte olup, yine yasalar özenle elden geçirilmiş ve eskimiş kelimelerin yerine güncel kavramlar kullanılmıştır. Bugün, 1928 ve 1930’larda yazılmış kanunları anlamak oldukça zordur. Bunları anlayabilmek için geniş bir kelime haznesine sahip olmak gerekir. Bu nedenle yasaların dili olabildiğince sadeleştirilmiştir; ayrıca eskimiş ve kullanılmayan kelimeler de parantez içine alınarak, okuyucunun kelime haznesini geliştirebilmesine imkân tanınmıştır.

Barkod : 9786257802727

Yayın Tarihi : 2020 Ekim

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 660

Ebat : 14x21

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?