• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Sigorta Hukuku

Sigorta Hukuku

Sigorta Hukuku

109,00 ₺ 93,00 ₺

Hukuk büromuzun Sigorta Hukuku alanında hazırlamış olduğu bu kitabı, öncelikle temel kavramlara yer veren özet bir başvuru kaynağı olarak hazırlamaya çalıştık. Temel kavramlar, tanım ve müesseseleri Kanunun sistematiği, yargı kararları ve doktrin görüşleri esas alınarak, sade ve anlaşılabilir bir şekilde ele almaya gayret gösterdik.

Uzun yıllardır avukatlık hizmeti veren ve şirket danışmanlığı başta olmak üzere ticaret hukukunun farklı alanlarında çalışmalarını yoğunlaştıran hukuk büromuz, birçok sigorta şirketinin avukatlığını da yürütmektedir. Bu süreç zarfında hem dava ve icra takipleri hem de danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir. Bu sayede avukatlık mesleğini icra sırasında, sigorta hukuku alanında uygulamaya yönelik önemli gördüğümüz konuları da göz ardı etmemeye çalıştık ve yer yer uygulamaya dönük faydalı bilgilere de yer verdik.

“Sigorta Hukuku” adlı kitabımız temelde altı bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde sigorta kavramı, hukuki niteliği, işlevi, tarihçesi, kaynakları vb. gibi temel kavramları; ikinci bölümde sigorta kuruluşlarını, özellikle acenteyi; üçüncü bölümde sigorta sözleşmesini teferruatlı olarak incelemiş bulunmaktayız. Dördüncü bölümde Sorumluluk Sigortaları, beşinci bölüm ise Can Sigortalarına ilişkin bilgilere yer verdik. Kitabın son bölümü olan altıncı bölümü de Sigorta Hukukunda Tahkim konusuna ayırdık.

Sigorta Hukuku kitabımızda, her bir özel sigorta türü için ayrı ayrı başlık açmadık. Ancak gerektiğinde özel sigorta türlerine ilişkin açıklamaları da yaptık. Özellikle uygulama açısından önemli gördüğümüz noktaları detaylı olarak ele almaya çalıştık.

Barkod : 9786257656528

Yayın Tarihi : 2021 Mart

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 261

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?