• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Kpss Kamu Yönetimi Soru Bankası (Çözümlü)

Kpss Kamu Yönetimi Soru Bankası (Çözümlü)

"Yeni Mevzuata Göre"

Kpss Kamu Yönetimi Soru Bankası (Çözümlü)

  • Fiyatı 27,00 ₺
Açıklamalı - Çözümlü 1500 SORU
100 Soruluk 15 Çözümlü Test
50 Soruluk 10 Deneme Sınavı - 500 SORU
KPSS İçeriğine Uygun TOPLAM 2000 SORU

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS); 18. 03. 2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan -Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik- ve bu Yönetmelik uyarınca Devlet Personel Başkanlığı ve ÖSYM Başkanlığı tarafından hazırlanan -Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar ile İlgili Usul ve Esaslar- hükümlerine göre yapılmaktadır.
Söz konusu bu sınav, kamu yönetiminin personel ihtiyacının karşılandığı, ülkemiz personel sisteminde yeterlilik ilkesinin sonucu olan en somut ölçme ve değerlendirme uygulamasıdır. İhtiyaç olunan A ve B tipi kadro durumuna göre her yıl Haziran-Temmuz aylarında yapılan bu sınavda alınan puanlar 2 yıl geçerli olmakta ve adaylar yılın belirli dönemlerinde Devlet Personel Başkanlığı’nca açıklanan kurumların personel ihtiyaçlarına göre tercih yaparak, kamu görevlisi olmaya çalışmaktadırlar.
Devlet memurluğuna olan ilginin hayli arttığı günümüz şartlarında KPSS sınavı da oldukça önemli hale gelmiştir. Özellikle A grubu kadrolar için KPSS sınavında yüksek puan almak, ilk elemeyi geçmek açısından bir zorunluluk olmuştur.
Ülkemiz kamu yönetiminde A grubu kadrolara yönelik KPSS sınavı; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlıkları, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlilik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına atanacaklar için yapılmaktadır. Bu kadrolar sadece müfettişlik, denetmelik, uzmanlık, kontrolörlük gibi özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belli bir yetiştirme programı sonrası yeterlilik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevleri kapsamaktadır.
KPSS sınavından sonra ayrıca ikinci bir yazılı ve/veya sözlü sınav ilgili kurumlarca yapılabilmektedir. Kurumlar A grubu kadrolar için yapacakları giriş sınavlarına atama yapacakları kadro ve pozisyonların 4 katına kadar aday çağırmaktadırlar. Yönetmelik kapsamına giren kamu kurum ve kuruluşları, A grubu kadrolar için, yönetmeliklerine göre ya sadece KPSS sonuçlarını göz önünde tutarak doğrudan atama yapabilmekte veya KPSS sonuçlarına göre belirleyecekleri bir puan üzerinde puan almış adayları çağırarak giriş sınavlarını kendileri yapmakta ve bu giriş sınavının sonuçlarına göre personel almakta ve atama yapmaktadırlar.
Görüldüğü gibi yeni dönemde kamu yönetiminde kariyer mesleklerine girmenin ilk ve zorunlu şartı KPSS sınavlarında başarı olmak olmuştur. Mezunlarımız, yeni fakülteyi bitirecek olan öğrencilerimiz veya çalıştığı yerden memnun olmayan ve daha iyi bir kuruma geçmek isteyen birçok kişi, her yıl KPSS sınavının açılmasını beklemektedirler. Herkes, bu sınavdan iyi bir sonuç almak için ciddi hazırlıklar yapmakta hatta birçoğu KPSS kurslarına gitmektedirler. Adeta Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) gibi çok önemli hale gelen bu sınav, öğrencilerimizde hatta velilerinde bir stres kaynağı haline gelmiştir.
Elbette ki böylesine önemli bir sınavda başarılı olmanın yolu çok çalışmaktan geçmektedir. Söz konusu bu sürece katkıda bulunabilmek için gündeme gelen bu çalışma, kamu yönetimi alanında A grubu kadrolar için hazırlanan öğrencilerimizden ve mezunlarımızdan gelen yoğun talepler doğrultusunda hazırlanmıştır.
Kamu yönetimi alanında özellikle soru bankası şeklinde KPSS’ye dönük kaynak çalışma eksikliği, böyle bir çalışma yapılmasını zorunlu hale getirmiştir. İki bölüm halinde 100’er soruluk 15 adet 1500 çözümlü soru ve 50’şer soruluk 10 adet deneme sınavından oluşan toplam 2000 soruluk bu çalışma, KPSS Kamu yönetimi alanında soru sıkıntısı çeken öğrencilerimize, mezunlarımıza ve bu alanda hazırlananlara büyük katkı sağlayacaktır.
Çalışmanın bu yeni baskısı baştan aşağı kontrol edilmiş, dizgi hataları mümkün olduğunca giderilmiş ve ilgili mevzuat değişiklikleri işlenerek güncellenmiştir.
Temennimiz KPSS Kamu yönetimi alanında hazırlanan tüm adaylarımızın çalışmamızdan en yüksek verimi elde ederek, arzu ettikleri kariyer mesleğine bir an önce ilk adımı atmalarıdır. Bu süreçte sağlayacağımız en küçük katkı dahi bizleri çok memnun edecektir.

Barkod : 9786055336684

Yayın Tarihi : 2012 Şubat

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 2

Sayfa Sayısı : 438

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?