• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Sulh Hukuk Davaları Uygulama Rehberi

Sulh Hukuk Davaları Uygulama Rehberi

Sulh Hukuk Davaları Uygulama Rehberi

437,00 ₺ 375,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Genel Hukuk

Kıymetli okurlar,

Elinizdeki bu kitap, bilimsellik iddiası taşımamakta, sulh hukuk mahkemesi hakimleri ve sulh hukuk mahkemelerine dava açacak olan avukat meslektaşlarımız için bir “REHBER” olması amacıyla yazılmıştır. Bu bakımdan, kitap “dava esası” dikkate alınarak hazırlanmıştır. Kitapta yer alan bölümler, birer sulh hukuk dava (veya değişik işler başvurusu) olarak sistematize edilmiş olup, sulh hukuk mahkemesinin görevine giren tüm dava ve işler A’dan Z’ye anlatılmaya çalışılmıştır.

Sulh hukuk mahkemelerinin görevine giren her bir dava ile ilgili mevzuat hükümlerine yer verildikten sonra, bu davaya ilişkin yeterli ölçüde açıklama yapılmıştır. Açıklamaların ardından, her bir dava ile ilgili dava dilekçesi örneklerine, yer yer cevap dilekçesi örneklerine, mahkeme tensip zaptı, duruşma zaptı ve yazışma örneklerine ve nihayet gerekçeli hüküm örneklerine yer verilmek suretiyle, söz konusu davaların başlangıç ve bitiş aşamaları öz şekilde örnekleriyle sunulmaya çalışılmıştır.

Dava dilekçesi, tensip tutanağı, ön incelem tutanağı, hukuki yazışma ve karar örneklerinin ardından, herbir dava ile ilgili bölge adliye mahkemesinin ve Yargıtay’ın en yeni kararlarına yer verilmek suretiyle, okuyucunun ilgili davalar hakkında Yüksek Mahkemelerin uygulamasını görmesi sağlanmıştır.

Siz değerli okurlarımızın teveccühü ile kısa sürede biten ilk baskısının ardından, elinizdeki yeni baskının yapılması ihtiyacı hasıl olmuştur. Yeni baskıda, kitaba yeni dava türleri eklenerek, aynı sistematikte gerekli açıklamaları yapılmıştır. Bir rehber olması düşüncesiyle hazırlanan eserin tüm okuyuculara faydalı olmasını temenni ederim.

Bu çalışmada bizlere çeşitli şekillerde katkıda bulunan herkese teşekkür eder. Sağlık ve afiyetler dilerim.  Saygılarımla,

Barkod : 9786257802369

Yayın Tarihi : 2021 Ocak

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 2

Sayfa Sayısı : 1406

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?