• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Vergi Hukuku

Örnek Mahkeme Kararlarıyla Avukatlar için Uygulamaya Yönelik

Vergi Hukuku

  • Fiyatı 49,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Vergi Hukuku

Vergi hukuku, teknik bir konu ve uzmanlık isteyen bir alan olması ile içerdiği kavramların farklılık arz etmesi nedeniyle çoğu kişiye zor ve sıkıcı gelen bir hukuk dalı olarak bilinmektedir. Diğer hukuk dalları gibi hayatın içinde olmayan ve kavramları günlük hayat içerisinde pek karşılaşılmayan bir hukuk dalı olduğu için vergi hukuku pek sevilen bir hukuk dalı değildir. Aslında, fark edilmemekle birlikte vergi hukuku hayatın içerisinde yer almaktadır. Hatta hayatın içerisinde yer alamadığı alan yoktur. Çünkü hemen hemen her konuda vergi ödenmektedir. Fakat dolaylı vergiler sayesinde bu durum çokça fark edilmemektedir.

Vergi ile ilgili işler, günlük hayatta vergi konusu çok bilinen bir alan olmadığı için mali müşavirlere bırakılmıştır. Avukatlar tarafından da vergi hukuku çok detaylı bilinen ve ilgi gösterilen bir alan olmadığı için vergi davaları açılırken dilekçeler genel olarak mali müşavirler tarafından hazırlanmaktadır. Vergi davaları ile ilgilenen avukat sayısı çok azdır. Bu nedenle, bu tür davalar genel olarak vekilsiz açılmaktadır.

Vergi hukukunu öğrenmek, konu teknik ve sıkıcı geldiği için zor gibi görünmektedir. Aslında, vergi hukuku, öğrenilmesi ve çalışılması çok zevkli bir hukuk dalıdır. Tabi ki sevmek için öncelikle bilmek gerekir. Bilmek için de öğrenmek gerekir. İşte bu kitapla amaçlanan, vergi hukukunu severek öğretmektir. Bunun için öncelikle vergi hukukunda kullanılan kavramların öğrenilmesi gerekir. Bu nedenle, kitapta ayrıntılı olarak bu kavramlar açıklanmıştır.

Vergisel kavramlar ve durumlar soyut kalmasın, somutlaşsın diye örnek mahkeme kararları kullanılmıştır. Ayrıca, sadece teori ile yetinilmemiş, uygulamadan bilgiler de verilerek teori ile uygulama bütünleştirilmiştir.

Örnek mahkeme kararları kullanılmak suretiyle konu daha zevkli hale getirilmiştir. Böylece, avukatların severek vergi hukukunu öğrenip vergi davaları ile daha fazla ilgilenmelerini sağlamak amacıyla bu kitap yazılmıştır.

Barkod : 9786257277655

Yayın Tarihi : 2021 Ocak

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 175

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?