• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Türk Hukukunda Bilirkişilik

Türk Hukukunda Bilirkişilik

Hukuk Usulü, Ceza Usulü ve İdari Yargılama Usulü Açısından Karşılaştırmalı

Türk Hukukunda Bilirkişilik

Yargıtay ve Danıştay İçtihatları ile Bilimsel Görüşler Işığında

  • Fiyatı 138,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Genel Hukuk

Yargıtay ve Danıştay İçtihatları ile Bilimsel Görüşler Işığında;
Hukuk Usulü, Ceza Usulü Ve İdari Yargılama Usulü Açısından Karşılaştırmalı
Türk Hukukunda Bilirkişilik
Hukukçu Bir Akademisyen Bilirkişinin Tespitleri, Gözlemleri ve Önerileri Çerçevesinde
Bilimsel Bilgi İle Uygulama Deneyimini Buluşturma Çabası
Bu Baskının Varlık Nedeni, 3 Kasım 2016 Tarih Ve 6754 Sayılı Bilirkişilik Kanunu’nun 24 Kasım 2016 Tarihli Resmi Gazete’de Yayımlanarak Yürürlüğe Girmiş Olmasıdır.
Bilirkişilik Kurumuna Yönelik Kronik Şikayetlere Son Vermek Ve Bilirkişilik Faaliyetini Kurumsal Bir Yapı İçinde Yeniden Düzenlemek İddiasıyla Kabul Edilen Bilirkişilik Kanunu, Bu Reorganizasyonu Gerçekleştirmek Üzere Ortalama Bir Yıllık Bir Süreç Öngörmektedir.
Geçici M. 1/3 Hükmü Uyarınca, Bu Kanun’un Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikler, Bu Kanunun Yayımı Tarihinden (24. 11. 2016) İtibaren En Geç Altı Ay İçinde Yürürlüğe Konulur Ve Bu Yönetmeliklerin Yürürlüğe Girdiği Tarihten İtibaren En Geç Altı Ay İçinde Bilirkişilik Sicili Ve Listeleri Oluşturulur.
Aynı Şekilde, En Köklü Değişikliğin Gerçekleştiği Adli Tıp Kurumu’nun Yeni İhtisas Kurulları Ve Üst Kurullarının Da Göreve Başlama Tarihi 01. 09. 2017 Olarak Belirlenmiş Ve Bu Tarihe Kadar Adlî Tıp Kurumu Genel Kurulu Ve Mevcut İhtisas Kurullarının Görevleri Kapsamında Çalışmaya Devam Edeceği Öngörülmüştür (M. 36).
Bunun Anlamı, 6754 Sayılı Bilirkişilik Kanunu İle Getirilen Yeni Bilirkişilik Sisteminin Bütün Kurum Ve Kuralları İle İşler Hale Gelebilmesi Bir Süreç Gerektirmektedir. Yani, Yeni Organlar Ve Kurullar Oluşuncaya Dek, Bir Süre Daha Mevcut Mekanizma/Prosedür Devam Edecek Demektir.
Bu Baskıda Yeni Bilirkişilik Kanunu İle Benimsenen İlkeleri Ve Kurumları İşleyerek Değerlendirmelerde Bulundum. Kitaba Yüz Sayfaya Yakın Bir İlave Yapılmış Olmasına Rağmen, Sadece Kitabın Puntosunu Küçülterek Önceki Baskıdan 80 Sayfa Kadar Tasarruf Sağlamış Olduk. Yani, Görünüşte Kitabın Hacmi Küçülmüş Gibi Zannedilse De Gerçekte Artmış Durumdadır.
Son Olarak, 6754 Sayılı Kanun’un Çok Şikayet Edilen Bilirkişilik Kurumuna Yararlı Bir Neşter Olmasını Temenni Ederim.

Barkod : 9786053001546

Yayın Tarihi : 2017 Mart

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 6

Sayfa Sayısı : 697

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?