• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Yönetimde Yeni Bir Sorun: Örgütsel Zehirlenme

Yönetimde Yeni Bir Sorun: Örgütsel Zehirlenme

Yönetimde Yeni Bir Sorun: Örgütsel Zehirlenme

38,00 ₺ 32,00 ₺

İşletme bünyesindeki işgörenlerin kişisel ve çevresel faktörlere bağlı olarak yabancılaştığı örgütünün hedef ve çıkarları yerine ondan öç almaya çalışabilir. Hatta onun bünyesine girmiş bir virüs haline dönüşebilir. Zehirli sarmaşık gibi kendi zihnini saran hastalıklı fikirleri diğer çalışanlara da rahatlıkla bulaştırarak organizasyonu içten içe bir elma kurdu gibi yiyebilir.

Örgütsel zehirlenme, sosyal ilişkiler ve informel iletişim ağları ile örgüt içerisinde çok hızlı yayılabilir. Zamanla bir kangren haline gelen bu durumda cerahate kesin ve etkili müdahale edilmesi gere[1]kir. Aksi taktirde örgütün ömrünün sonunu getirebilir.

Kitabın birinci bölümünde, örgütsel zehirlenme ve toksik davranışlara ilişkin bilgiler verilmiştir. Özellikle toksik davranışı oluşturan faktörler, iş yerinde zehirlenmeye neden olan sebepler incelenmiştir. İkinci bölümde, örgütsel zehirlenme ile ilişkili kuramlar incelenmiştir.

Örgütsel yabancılaşma, örgütsel adalet, örgütsel vatandaşlık, örgütsel sessizlik, örgütsel çatışma, örgüt iklimi ve ayrımcılık konuları derinlemesine incelenmiştir.

Üçüncü bölümde, araştırmanın metodolojik analizi yapılmıştır. 2783 örneklem ile yapılan ölçek ve anketlerin açıklaması yapılmıştır.

Dördüncü bölümde, yapılan analizlere ait tablolar ve değerlendirilmesine yer verilmiştir.

Son bölümde ise, örgütsel zehirlenme ile ilgili genel değerlendirme ele alınarak nihayetinde çalışma son bulmaktadır.

Esere hazırlık aşamasında literatür taraması yaparken iş yaşantılarımızı bir kere daha soludum. Akabinde, eseri kaleme aldıktan sonra “bu kitapta yazılanların çoğunun aslında yaşadıklarım olduğunun” farkına vardım.

Barkod : 9786257656382

Yayın Tarihi : 2021 Mart

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 123

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?